کدخبر :1069  ابوالفضل احمدی

لیورپول فاصله ای با کسب عنوان قهرمانی ندارد؛ آنهم به باشکوه ترین شکل ممکن

لیورپول در دیداری دشوار و در شرایطی که شاید انتظار پیروزی آسان تری داشت، در نهایت 2-3 موفق شد وستهام را مغلوب کرده و فاصله اش با منچسترسیتی رده دوم را به 22 امتیاز برساند. تیم یورگن کلوپ با برتری در این دیدار تاریخساز شده و رکوردهای فراوانی را جا به جا کرد.

 

لیورپول با کسب پیروزی در مقابل وستهم با رکورد 18 پیروزی پیاپی منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس برابری کرد. حالا تیم یورگن کلوپ تنها یک پیروزی برای رسیدن به رکورد بیشترین برد پیاپی در تاریخ لیگ برتر به نام خودش فاصله دارد.

 

همچنین لیورپول با این نتیجه، به رکورد 21 پیروزی پیاپی در خانه دست یافت. در این گذشته و در سال 1972 مرسی سایدی ها تحت هدایت بیل شنکلی نیز چنین عملکردی داشت. تیم شنکلی در جریان 21 پیروزی پیاپی 59 گل به ثمر رسانده و 14 گل دریافت کرد و حالا تیم کلوپ 62 گل زده و 14 گل خورده است.

 

لیورپول تا اینجای فصل و تنها با انجام 27 بازی، موفق به کسب 79 امتیاز شده، یعنی همان تعداد امتیازی که منچستریونایتد در فصل 99-1998 و در فصل فتح سه گانه و همچنین آرسنال در فصل 04-2003، یعنی سالی که در تمام طول فصل شکست ناپذیر بود به آن دست یافت.

 

تیم کلوپ از 108 امتیاز ممکن گذشته در لیگ برتر به طرز اعجاب انگیزی موفق به کسب 106 امتیاز شده که این امار و ارقام باورنکردنی به نظر می رسد. مقتدرانه ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر و حتی شاید تاریخ لیگ های معتبر اروپایی در راه است و اگرچه لیورپول شاید سال ها در کسب قهرمانی لیگ ناکام ماند، اما امسال به باشکوه ترین شکل ممکن در حال فتح این رقابت ها است.

 

 

 

 

 

 

 ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ
2562