کدخبر :711  ابوالفضل احمدی

در پی سلب میزبانی باشگاه‌های ایران؛

رئیس کمیته ملی المپیک در پی سلب میزبانی باشگاه‌های ایران به رئیس شورای المپیک آسیا نامه نوشت.

به گزارش  فوتبال 220، به نقل از کمیته ملی المپیک، در پی تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) مبنی بر سلب میزبانی از نمایندگان فوتبال ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای اعتراض رسمی ایران را به رئیس شورای المپیک آسیا (OCA) اعلام کرد.

در متن این نامه آمده است:

جناب شیخ احمد الفهد الصباح

ریاست شورای المپیک آسیا

موضوع: تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مسابقات لیگ فوتبال

ریاست محترم

نظر شما را نسبت به تصمیم غیر منتظره اخیر کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص لغو برگزاری مسابقات لیگ قهرمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در تهران و برگزاری این مسابقات در کشور سوم، که مغایر با قوانین و مقررات مربوطه کنفدراسیون فوتبال آسیامی باشد، جلب می‌نمایم.

این تصمیم یکطرفه و بدون مشورت با فدراسیون ملی فوتبال اتخاذ شده چرا که این فدراسیون می‌توانست عدم وجود مسائل و مشکل امنیتی برای سفر و شرکت تیم دیگرکشور‌ها در مسابقات تهران و این که شرایط کاملا تحت کنترل است، را تضمین نماید.

خواهشمند است با استفاده از روابط حسنه و جایگاه خود، به کنفدراسیون فوتبال آسیا توصیه نمایید که در این تصمیم تجدیدنظر گردد تا حقوق باشگاه‌های ایرانی طبق منشور المپیک و اساسنامه فیفا و به دور ازتبعیض، حفظ شود.

آخرین نکته حائز اهمیت، این است که کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و سایر مقامات ذیصلاح تضمین می‌نمایند که به هیچ وجه خطری وجود ندارد و تیم‌ها می‌توانند در امنیت به ایران سفر کنند.
حمایت و میانجی گری شما در این امر مهم، باعث کمال امتنان خواهد بود.
در انتظار دریافت بازخورد شما می‌باشیم، شخصا مراتب ارادت خود را ابراز می‌نمایم.

با احترام

سیدرضا صالحی امیریارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ