کدخبر :1089  ابوالفضل احمدی

پوی کوان کای، رئیس فدراسیون فوتبال هنگ کنگ، اعلام کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و دیگر کشورهای آسیایی، به تعویق افتادن دیدارهای مقدماتی جام جهانی 2022، اقدامی طبیعی است.

هنگ کنگ که در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2022، با ایران، بحرین، عراق و کامبوج همگروه است، باید در روز 26 مارس (7 فروردین)، در تهران مقابل تیم ملی ایران قرار بگیرد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، ای اف سی و فیفا در حال بررسی شرایط برای به تعویق انداختن بازی ها هستند؛ اقدامی که هنک کنگی ها از آن حمایت کردند.

پوی به خبرنگاران گفت:" ما نمی توانیم به تهران سفر کنیم زیرا دولت اعلام کرده که شهروندان هنگ کنگ که به کشورهای خارجی سفر می کنند، در برگشت باید 14 روز در قرنطینه باشند و این برای یک بازیکن حرفه ای، ممکن نیست.

در واقع، در این شرایط پیدا کردن یک زمین بی طرف برای بازی دشوار است زیرا بسیاری از کشورهای منطقه درگیر این ویروس شده اند. کسی نمی داند که این مشکل چه زمانی برطرف می شود؛ بنابراین به تعویق انداختن بازی ها برای 7 ماه، تصمیم بدی نیست. بهتر است که بازی ها در شرایط ایمنی برگزاری شود زیرا همیشه سلامت بازیکنان در اولویت قرار دارد."

به تعویق افتادن بازی ها، یک مشکل جانبی هم برای فدراسیون فوتبال هنگ کنگ ایجاد می کند. قرارداد میکسو پاتلاینن، سرمربی فنلاندی این تیم، به زودی به اتمام می رسد که در واقع پایان برنامه 5 ساله استراتژیک فدراسیون فوتبال این کشور است که با بودجه 25 میلیون دلارِ هنگ کنگ از سوی دولت این کشور حمایت می شد.

اکنون این فدراسیون برای تمدید قرارداد پاتلاینن، نیاز به حمایت مالی دوباره دولت دارد. پوی در این مورد هم گفت:" ما در سه ماه آینده شرایط را به همین منوال حفظ خواهیم کرد زیرا هنوز با دولت در مورد برنامه جدید گفتگو نکردیم زیرا آنها درگیر مبارزه با کرونا هستند. اگر تا ماه ژوئن به یک برنامه جدید برسیم، آن وقت در مورد آینده نفرات کلیدی کادر فنی مان از جمله سرمربی بحث می کنیم."ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ