کدخبر :1132  ابوالفضل احمدی

ستاره تاتنهام به دلیل انتشار ویدیوی جنجالی در ماه فوریه بازی حساس 30 خرداد برابر منچستریونایتد را از دست خواهد داد.

فوریه گذشته دله آلی ستاره تاتنهام و تیم ملی انگلیس ویدئویی با مضمون تمسخر ویروس کرونا و مردم چین منتشر کرد که در آن ویدئو ماسک بر صورت زده بود.

ویدیو زمانی منتشر شد که کشور چین در اوج بحران کرونا بود و هنوز شاهد اپیدمی جهانی این بیماری نبودیم. خیلی زود اتحادیه فوتبال انگلیس این ستاره جوان را احضار کرد و مدعی شد او تا پنج شنبه پنج مارس فرصت دارد آنجا حاضر شده و در مورد رفتارش توضیحاتی ارائه دهد. از نظر اتحادیه فوتبال، رفتار دله آلی توهین آمیز و نامناسب بود و نوعی توهین به ملت، نژاد یا قوم تعبیر شد.

البته دله آلی خیلی زود از انتشار این ویدئو ابراز پشیمانی کرده و عذرخواهی کرد، اما آن تصاویر سبب رنجش مردم چین را در آن مقطع فراهم کرده بود.


 رسمی؛ محرومیت دله آلی از بازی با منچستریونایتد
 

سرانجام امروز اتحادیه فوتبال انگلیس حکم دله آلی را صادر کرد و بر این اساس او اولین بازی تیمش در بازگشت لیگ برتر انگلیس برابر منچستروینایتد در ورزشگاه تاتنهام را از دست خواهد داد. آلی همچنین 50 هزار پوند نیز جریمه مالی شده است.

بدون شک غیبت آلی در بازی برابر یونایتد یک خبر تلخ برای ژوزه مورینیو خواهد بود. دیداری که می تواند در سرنوشت هر دو تیم در راه کسب سهمیه لیگ قهرمانان تاثیرگذار باشد.

 ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ