کدخبر :1134  ابوالفضل احمدی

رئیس پیشین اتحادیه دوومیدانی جهان دلیل عدم اعلام تست‌های مثبت دوپینگ ورزشکاران روسی را افشا کرد.

به گزارش فوتبال 220 و به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، لامین دیاک اعلام کرد اتحادیه دوومیدانی جهان در صورت انتشار تعداد تست‌های مثبت دوپینگ ورزشکاران روسی در مذاکره با اسپانسرهای مالی‌اش دچار مشکل می‌شد.

رئیس پیشین اتحادیه دوومیدانی جهان گفت: عدم افشای تعداد دوندگان دوپینگی روسیه در آن زمان برای رفاه مالی اتحادیه جهانی  یک ضرورت بود. انجام این کار و رسوایی‌های پیش‌آمده تاثیر زیادی روی روند مذاکره با اسپانسرهای مالی می‌گذاشت. لازم بود که رفاه مالی اتحادیه جهانی حفظ شود و من آمادگی این مصالحه را داشتم. 

لامین دیاک 87 ساله که 16 سال ریاست نهاد ارشد دوومیدانی جهان را برعهده داشت در ادامه اعترافاتش  در دادگاهی در پاریس خاطرنشان کرد: دستور تاخیر اعلام فهرست دوندگان دوپینگی روسی با هدف حضور ورزشکاران این کشور در المپیک 2012 و مسابقات جهانی مسکو و سال پس از آن صادر شد. ما این کار را با هدف جلوگیری از مذاکره با اسپانسرهای بالقوه مالی در روسیه از جمله بانک دولتی VTB و شبکه تلویزیونی RTR انجام دادیم.

دادستان‌های فرانسوی همچنین اعلام کردند لامین دیاک مستقیم یا غیر مستقیم 3.9 میلیون دلار از دوندگان دوپینگی روسیه در طول دوران ریاستش در اتحادیه جهانی دریافت کرد تا اسامی آنها از فهرست دوپینگی‌ها حذف شود. تعویق در اعمال محرومیت‌ها باعث شد تا حتی برخی دوندگان روسی در المپیک 2012 در لندن مدال‌هایی کسب کنند.

لامین دیاک همچنین در دادگاه اتهام دریافت 1.5 میلیون دلار از موسسات روسی برای حمایت از کمپن‌های ماکی سال در انتخاب ریاست‌جمهوری سنگال در سال 2012را رد کرد. ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ