کدخبر :1187  ابوالفضل احمدی

آژیر خطر در لیگ برتر فوتبال ایران

ظاهرا پیک دوم کرونا در ایران، مثل بنزینی که گوشه های کاغذ را خیس می‌کند و احتمال اشتعال را بالا می‌برد، فوتبال ایران را هم به خود درگیر کرده است.

پس از آن که در بازی آلومینیوم و علم و ادب تبریز در لیگ دسته اول که با برد 7 گله تیم میزبان همراه بود، اعلام شد که تعدادی از بازیکنان تیم تبریزی از ابتلا به ویروس کرونا رنج می‌بردند، دیروز جواد نکونام سرمربی فولاد در گفتگویی که در ساعات اولیه صبح انجام شد، اعلام کرد که تعداد از بازیکنان تیمش دچار کرونا هستند. این مصاحبه با واکنش مسئولان پزشکی فوتبال توام شد و آن ها اعلام کردند که نتیجه نهایی تست بازیکنان فولاد تکلیف این تیم را برای بازی نساجی مشخص می‌کند و اگر در حدود 25 درصد بازیکنان این تیم درگیر ویروس کووید19 باشند، بازی فولاد - نساجی لغو می‌شود اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.

 

در حالی که همه انتظار داشتند موضوع فولاد از طریق مسئولان امر پیگیری و به عموم اعلام شود، باشگاه استقلال با لغو تمرین امروز پیش از سفر به جم، اعلام کرد که تعداد زیادی از بازیکنانش درگیر ویروس کرونا هستند. خبرهای اولیه حاکی از آن است که هشت بازیکن تیم فوتبال استقلال با تست مثبت کرونا قادر نیستند در سفر به جم این تیم را همراهی کنند و البته همین مسئله باعث خواهد شد که مسابقه این تیم به طور کلی لغو شود.

 

در این پست زنده درباره این موضوع مهم خبری صحبت خواهیم کرد؛ پست های این گزارش لحظه به لحظه، با انتشار هر خبر جدیدی بروز خواهد شد.

 

12:01 - فدراسیون پزشکی ورزشی هنوز واکنشی به اخبار کرونایی در اردوی استقلال ندارد و تلاش خبرنگاران نیز برای گفتگو با توحید سیف و مهرزاد خلیلیان ناکام مانده اما احتمالا آن ها به زودی موضع خود را در این ارتباطات خواهند داشت.

 


 

12:00 - وریا غفوری، فرشید باقری، داریوش شجاعیان و مسعود ریگی 4 بازیکنی هستند که آزمایش کرونای آنها مثبت اعلام شده است.

 


 

11:55 - حسن روحانی : از فردا استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده جمعی الزامی است و ارائه خدمات در همه بخش‌ها بویژه بخش‌های دولتی، منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی شود.رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات، برای مقابله با کرونا ضروری است.

 


 

11:50 - بعد از مثبت شدن تست کرونای چند بازیکن و عضو کادر تیم استقلال مسئولان این باشگاه سریعا جلسه ای را تشکیل دادند. بر این اساس دکتر نوروزی و دکتر ستوده به عنوان اعضای موثر پزشکی باشگاه استقلال به همراه فرهاد مجیدی سرمربی و سعید رمضانی سرپرست تیم به محل باشگاه رفتند تا با احمد سعادتمند و برخی دیگر از مدیران باشگاه جلسه ای فوری را برگزار کنند.

 


 

11:45 - زکی پور که گفته می‌شد یکی از بازیکنان کرونایی استقلال است، با تکذیب این خبر گفت: «متاسفانه اینکه گفته می شود تست کرونای من هم مثبت شده شایعه است و مبتلا به ویروس نیستم. دلیل این خبرسازی را نمی دانم اما خواهش می کنم شایعه درست نکنید. من با دکتر نوروزی صحبت کردم و ایشان هم گفتند که تستم منفی بوده و ناقل ویروس نیستم.»

 

ورزش سه/ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ