کدخبر :1249  ابوالفضل احمدی

ریو فردیناند

ریو فردیناند از رابرت لواندوفسکی به عنوان بهترین بازیکن این فصل یاد کرده و می‌گوید او باید با راه انداختن کمپینی خواهان برگزاری مراسم جایزه توپ طلا شود تا حقش به او برسد.

در آستانه دیدار امشب بایرن مونیخ و بارسلونا در یک چهارم نهایی چمپیونزلیگ‌، تقابل رابرت لواندوفسکی مهاجم برجسته بایرن و لیونل مسی کاپیتان و ابرستاره بارسلونا نگاه ها را به خود جلب کرده. دو ستاره ای که اگر مراسم توپ طلا امسال برگزار می شد اصلی ترین رقبا برای دریافت این جایزه بودند.

 

 

ریو فردیناند با ستایش از لواندوفسکی می‌گوید او در این فصل بهترین بازیکن دنیا بوده و حالا که قرار نیست توپ طلایی اهدا شود حق او است که با راه اندازی یک کمپین خواهان برگزاری این مراسم باشد تا توپ طلایی که حقش است به او برسد.

 

توپ طلا از زمان شروع اهدای این جایزه در سال 1956 هر ساله به بهترین بازیکن دنیا اهدا شده ولی امسال به دلیل بحران ناشی از شیوع کرونا نشریه فرانس فوتبال که بنیانگذار جایزه است اعلام کرد از اهدای توپ طلا در سال جاری خودداری می کند.

 

 

ریو فردیناند در این باره گفت: " اگر من جای لواندوفسکی بودم و در این شرایط توپ طلا را لغو کرده بودند حتماً یک کمپین راه می انداختم تا جایزه حتماً امسال هم اهدا شود. به جز یک سالی که توپ طلا به لوکا مودریچ رسید الان 12 سال است که این جایزه یا به مسی رسیده یا به رونالدو. اما لواندوفسکی در این فصل واقعاً درخشید و نشان داد حالا وارد سطحی بالاتر شده".

 

فردیناند در ادامه گفت: " باورم نمی شود که توپ طلا را لغو کرده باشند. این واقعاً بی رحمانه است. بهترین کلمه برای توصیفش همین بی رحمانه است. لواندوفسکی به خاطر درخششی که در این فصل داشته لایق دریافت این جایزه است و حالا اگر بتواند بایرن را قهرمان چمپیونزلیگ کند ولی باز هم این جایزه را به او ندهند اصلاً درست نیست".

 ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ