کدخبر :1259  ابوالفضل احمدی

مجیدی تهمت زده و باید در کمیته انضباطی پاسخگو باشد؛

مدیر عامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه ورزش مردم صحبت های مهمی را در خصوص مسائل حاشیه ای اخیر این باشگاه مطرح کرد.

احمد سعادتمند مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه «ورزش و مردم»، درگفتگویی با صراحت درخصوص حاشیه های استقلال در چند روز گذشته اظهاراتی مطرح کرد.


وی در ابتدا در رابطه با سفرش به ایتالیا اظهار داشت: «ما یک باشگاه حرفه‌ای هستیم. از سال 94 تا الان، استقلال حدود 11 میلیارد و 900 میلیون تومان به 52 نفر بدهی داشته که باید آن را پرداخت کنیم تا برای سال جدید، مجوز حرفه‌ای بگیریم. کاری به سختی پرداخت این مبلغ و همکاری افراد مختلف ندارم، چون باشگاهی حرفه‌ای هستیم، باید با همه موارد حرفه‌ای برخورد کنیم. مسی هفته گذشته طی فکسی به مدیران باشگاه بارسلونا،‌ اعلام کرد در بارسلونا نیستم. اگر قرار است من، معاونان یا سرمربی در تیم نباشم، باید به صورت رسمی اعلام شود. من به‌عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال می‌گویم سرمربی ما یک فصل دیگر با ما قرارداد دارد و باید روی نیمکت‌مان بنشیند. ما پس از ماه‌ها، ‌24 ساعت قبل برنده دربی شدیم و به فینال جام حذفی صعود کردیم. خودم هم قبل از مسابقه پیش بچه‌ها بودم.


وی در پاسخ به این سؤال که «با این نیت به اروپا رفته بودید که استراماچونی برگردد یا تخفیف بگیرید؟»، گفت: ما در آستانه کسب یک جام هستیم و بازی مهمی داریم. سرمربی هم باید تیم را جمع کند و دل هواداران با قهرمانی شاد شود. روز ششم مرداد ششمین جلسه هیئت مدیره بود. در آن جلسه توضیحاتی داده شد و هیئت مدیره مرا ملزم به سفر فوری به ایتالیا کرد. در بند هفت مصوبه آن جلسه به سفر به ایتالیا برای تعامل، تخفیف و تقسیط تأکید شد.


سعادتمند ادامه داد: استراماچونی شکایت 285 صفحه‌ای به فیفا داده است. ما با توجه به شیوع کرونا در کشورهای مختلف، با مدیرکل بین‌المللی وزارت ورزش مکاتبه کردیم. این سفر روی هم چهار روز بود و با فرست‌کلاس هم نبود. من براساس مصوبه هیئت مدیره رفتم با حراست هم مکاتبه کردم. دعوت‌نامه‌ای از وکیل اول استراماچونی برای من آمد. زمانی که با سفارت این مکاتبات انجام شد، تاریخ دربی مشخص نبود. اینکه عنوان شده که دقیقاً قبل از دربی بروم و با نیت خاصی بروم، جالب نیست. اگر ما سپاهان را نمی‌بردیم، دربی وجود نداشت و سازمان لیگ هم که اخیراً تاریخ دربی را اعلام کرد.


 

 

مدیرعامل استقلال با بیان اینکه دعوتنامه‌اش برای سفر پنج روزه اضطراری بوده است، خاطر نشان کرد: این سفر مصوبه هیئت مدیره بود و ما دو ماه حضوری و شفاهی با مسئولان در این باره صحبت کردیم، پس هیچ قصد و غرضی نبود. من برای آنکه حقی ضایع نشود به ایتالیا رفتم، نه برای بازگرداندن استراماچونی.


سعادتمند گفت: در قرارداد استرماچونی چند تبصره وجود دارد. بعد از رأی فیفا باشگاه ملزم است که تمام قرارداد را در هفت روز بپردازد. آیا ما توان پرداخت دو تا سه میلیون یورو را در این مدت کوتاه داریم؟! واقعاً سفر سختی بود و چند جلسه فشرده داشتیم. متأسفانه در رسیدی که وکیل او دارد و رسیدی که دست ماست، 140 هزار دلار موجود نیست. اگر من نتوانم دفاع کنم، چه کسی باید دفاع کند؟


وی با اشاره به اینکه قرارداد استراماچونی 1.5 میلیون یورو بوده است، تصریح کرد: علاوه بر این مبلغ، دو بخش به اندازه 20 درصد باید اضافه شود. استراماچونی 305 هزار یورو گرفته است، اما چیزی که ما اینجا داریم، با چیزی که آنها دارند، فرق دارد. ما همچنین باید به ازای هر ماه 10 هزار یورو نیز بدهیم. ضمن اینکه پنج درصد روزشمار باید بپردازیم. ضمن اینکه استراماچونی هنوز هم پیشنهادی ندارد. او پیشنهادیی از ایران و دیگر کشورها داشته که رد کرده است.


مدیرعامل باشگاه استقلال یادآور شد: شما در پرونده ویلموتس مشاهده کردید که بند غرامت هم وجود دارد و احتمال اینکه اینجا هم بند غرامت باشد و یک میلیون یوروی دیگر بدهیم، هست. ما یکی دو ماه است که به دیاباته و میلیچ بدهکار هستیم و به همین دلیلی هم قصد جذب بازیکن و مربی خارجی نداریم. ما طی چند ماه اخیر و از زمان حضورمان در باشگاه، دو چمن آماده و یک سالن بدنسازی مجهز فراهم کردیم. همچنین پرواز اختصاصی را گذاشتیم و در حالی که وظیفه من نیست، ولی انجامش دادم.


سعادتمند با اشاره به اینکه به ایتالیا رفته بود تا از استراماچونی تخفیف بگیرد، اظهار داشت: من همان روزی که برگشتم، باید دو هزار فرانک سوئیس می‌دادم تا پرونده میگوئل فریز شود. با همین اقدام نیز همان مبلغ قرارداد او را 37 هزار یورو کردیم. من همچنین برای حق رشد امید نورافکن به فیفا شکایت کرده‌ام.


وی در دامه گفت: «ما یک باشگاه حرفه‌ای هستیم. از سال ۹۴ تا الان، استقلال حدود ۱۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به ۵۲ نفر بدهی داشته که باید آن را پرداخت کنیم تا برای سال جدید، مجوز حرفه‌ای بگیریم. کاری به سختی پرداخت این مبلغ و همکاری افراد مختلف ندارم، چون باشگاهی حرفه‌ای هستیم، باید با همه موارد حرفه‌ای برخورد کنیم. مسی هفته گذشته طی فکسی به مدیران باشگاه بارسلونا،‌ اعلام کرد در بارسلونا نیستم. اگر قرار است من، معاونان یا سرمربی در تیم نباشم، باید به صورت رسمی اعلام شود. من به‌عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال می‌گویم سرمربی ما یک فصل دیگر با ما قرارداد دارد و باید روی نیمکت‌مان بنشیند. ما پس از ماه‌ها، ‌۲۴ ساعت قبل برنده دربی شدیم و به فینال جام حذفی صعود کردیم. خودم هم قبل از مسابقه پیش بچه‌ها بودم.


 وی همچنین در بخشی دیگر از صحبت هایش گفت: «پس از دربی با مجیدی حرف نزدم من فرهاد را دوست دارم. حتی صبح بازی برای او توضیح دادم که چرا به ایتالیا رفتم و حتی وقتی ایتالیا بودم در واتس‌اپ به او پیام دادم که چرا اینجا هستم و نگران نباش. پس از بازی قراربود که آقای عبدیان از جیب خودش به بازیکنان پاداش داد به همین خاطر به سعید رمضانی زنگ زدم که بیاییم در رختکن؟ که او گفت بهتر است در تمرینات پاداش را بدهید.»


او در حالی که اعتقاد داشت تمام این مسائل به وجود آمده یک سو تفاهم است خاطر نشان کرد: «جا دارد من هم از فرهاد گله کنم که برادرم فوت کرد اما سرمربی تیم به من تسلیت نگفت. حتی به خاطرمدیرعاملی تبریک هم ‌نگفت. هروقت سر تمرین کاپیتان ومسئولان تیم جلو می آمدند اما او هرگز از اتاقش بیرون نمی آمد و من همیشه باید به سمت او میرفتم و به همین خاطر از او از او دلگیرم.»

 

 

 


مدیر عامل استقلال در ادامه اضافه کرد: «فرهاد چرا می گوید من به او تبریک نگفتم؟ من بعد از بازی واتس‌اپی به او تبریک گفتم. اینکه او گفته در بازی با سپاهان ما دوست داشتیم استقلال ببازد حرف بسیارسنگینی و یک‌ تهمت است. من تاروپودم استقلالی است. باشگاه قوانینی دارد و مجیدی با این پستی که گذاشت باید به کمیته انضباطی باشگاه برود. ویی در پستی که منتشر کرده است گفته من لیست دادم ولی باورکنید دو ماه و نیم هیچ لیستی نداده حتی لیست تمدیدی ها را هم به من نداده است و من خودم دارم تمدید میکنم. فرهاد بگوید به چه کی لیست داده است؟ و من از طرف خودم و بدون لیست با ۶، ۷ بازیکن مذاکره کرده ام.»مدیر عامل باشگاه استقلال اضافه کرد: من کسی هستم که بعد از باخت فولاد، بعد از‌مساوی با نساجی، سایپا و تراکتور و... از او حمایت کردم ولی من مدیرعامل باشگاه هستم و کسی اجازه ندارد در کار من دخالت کند.


این را فراموش نکنید که مجیدی با ما قرارداد دارد و نام او در لیست ارسالی ما به آسیا است. من چه کسی را الان به جای او معرفی کنم. ما دوست داریم و علاقه داریم مجیدی با قدرت به کارش ادامه دهد. او باید فینال حذفی را برای ما دربیاورد. درشان استقلال نیست که اختلاف ما با صدر جدول ۱۴ امتیاز باشد. ما سال بعد باید قهرمان شویم، توقع من شاید بسیار بالا باشد اما این را بدانید که توقع هواداران بالا است. شاید من این را نباید بگویم اما به کمک یکی از هواداران بسیار خوبمان هفته بعد کلنگ مجموعه هتلینگ ما در کمپ حجازی را میزنیم.»


وی در بخش پایانی اظهاراتش افزود: « مجیدی تا اخر لیگ قهرمانان آسیا مربی ماست ولی استراماچونی هم یکی از گزینه ها ما برای فصل بعد است.


الان مربی ما مجیدی است تا پایان  مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اما اگر او نتیجه خوب بگیرد حضورش ادامه دار است واین را هم بدانید که بودن مجیدی ازلحاظ مالی هم به نفع ما است. اما حق قانونی ماست که برای فصل بعد مذاکره کنیم. استرا یکی از گزینه های ماست و چون قرارداد دارد می‌تواند برگردد، مشکلی از نظر قانونی نیست.


ولی من در اخر از همه مجموعه استقلال انتظار دارم که یک تیم واحد باشیم، برای موفقیت در جام حذفی و جام باشگاه های آسیا و پیش بینی من از فینال جام حذفی این است که صد درصد می بریم .»


ضمن اینکه وی در انتها نیز با زنوزی مدیر عامل باشگاه تراکتور نیز شوخی کردو گفت« اقای زنوزی اگر تشریف داشتند می گفتند که فینال جام حذفی را صد درصد میبازند.»

 

ورزش سه/ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ