کدخبر :1293  ابوالفضل احمدی

مهاجم اهل مالی استقلال نتوانست درخشش در لیگ ایران را در آسیا تکرار کند.

استقلال نتوانست صعودش به دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا قطعی کند و در مقابل نماینده عراق متوقف شد تا کار صعود این تیم سخت شود.


در دیدار مقابل الشرطه، شیخ دیاباته آقای گل فوتبال ایران و بهترین بازیکن استقلال در لیگ نوزدهم، شب خوبی را پشت سر نگذاشت و نتوانست برای تیمش موثر بازی کند.

 

 

 


دیاباته در این دیدار تنها 12 بار صاحب توپ شد و هرگز نتوانست به سمت دروازه احمد باسل سنگربان الشرطه شوت زنی کند. شیخ دو عملکرد دفاعی موفق نیز از خود به ثبت رساند.


در حالیکه انتظار می رفت دیاباته بتواند از قد بلند خود استفاده کرده و بر روی هوا دروازه حریف را تهدید کند، اما مهاجم مالیایی استقلال بر روی هوا نیز ناکام بود. شیخ دیاباته تنها 3 عملکرد دفاعی موفق داشت و 4 بار بر روی هوا، مغلوب بازیکنان الشرطه شد.

 

 

 


کرار عامر مدافع مستقیم دیاباته در این دیدار به خوبی موفق به مهار شیخ شد و این بازیکن در 4 نبرد هوایی موفق عمل کرد و 7 عملکرد دفاعی از خود به ثبت رساند تا آقای گل فوتبال ایران در تقابل با این مدافع بلند قامت عراقی، کاری از پیش نبرد.


همین مهار شدن دیاباته توسط مدافین الشرطه باعث شد تا نامجومطلق در دقیقه 87 او را تعویض کرده و محمد دانشگر را به جای این بازیکن به زمین مسابقه بفرستد.


حالا هواداران استقلال و کادرفنی این تیم امیدوار هستند که دیاباته بتواند در دیدار مقابل الاهلی عربستان درخششی که در لیگ برتر فوتبال ایران داشت را در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا نیز تکرار کند تا آبی پوشان با برتری در مقابل نماینده عربستان، راهی مرحله یک هشتم نهایی شود. 

 

 

 


استقلال در روز چهارشنبه 2 مهر و از ساعت 18:30 به مصاف الاهلی عربستان خواهد رفت.

 ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ