کدخبر :1385  ابوالفضل احمدی

در نظرسنجی وبسایت مارکا سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید به عنوان بهترین دفاع وسط تاریخ انتخاب شد.

در نظرسنجی اخیر روزنامه اسپانیایی مارکا سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید به عنوان بهترین دفاع وسط تاریخ فوتبال انتخاب شد.

راموس این هفته یک هفته عالی را پشت سر گذاشت و در پیروزی 3-2 رئال مقابل اینترمیلان در لیگ قهرمانان نقش مهمی بازی کرد. راموس در این بازی صدمین گل خود برای باشگاه رئال را به ثمر رساند.

روزنامه مارکا پیش از برگزاری رای‌گیری نشریه فرانس فوتبال برای انتخاب تیم رویایی تاریخ فوتبال از مخاطبان خود خواست در یک رای گیری مشابه شرکت کنند. راموس در این رای‌گیری که با حضور 130هزار نفر انجام شد 74 درصد آرا را بدست آورد تا با اختلاف به عنوان بهترین دفاع وسط تاریخ انتخاب شود.

نفر دوم در این نظرسنجی فرانتس بکن‌باوئر ستاره سابق آلمان غربی و بایرن مونیخ است که در این نظرسنجی 18درصد آرا را به خود اختصاص داد و در رتبه دوم قرار گرفت. فرانکو بارزی ستاره ایتالیا و آث میلان تنها با 4 درصد آرا در رتبه سوم قرار گرفت.

از دیگر نامزدهای عنوان بهترین دفاع وسط تاریخ در این نظرسنجی می‌توان به رونالد کومان، فابیو کاناوارو، دانیل پاسارلا، مارسل دزایی و ماتیاس سامر اشاره کرد.

راموس که متولد منطقه کاماس در سویا است در سال 2005 به رئال مادرید پیوسته و در این پانزده سال به یکی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ باشگاه تبدیل شده است. این مدافع اسپانیایی تا کنون پنج قهرمانی لالیگا، دو قهرمانی جام حذفی، سه سوپرجام اسپانیا، چهار قهرمانی چمپیونزلیگ و چهار قهرمانی جام باشگاه‌های جهان را با پیراهن رئال مادرید بدست آورده.

راموس با پیراهن تیم ملی اسپانیا هم دو بار فاتح جام ملتهای اروپا شده و در سال 2010 در آفریقای جنوبی جام جهانی فوتبال را بدست آورده است.


ورزش سه/ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ