کدخبر :1417  ابوالفضل احمدی

علی فتحی گنجی می‌گوید برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ تلاش می‌کند چون کسب وردی ۸۵ متر المپیک توکیو در شرایط شیوع کرونا سخت است.

علی فتحی گنجی، رکوردار پرتاب نیزه جوانان در مورد شرایط تمرینی خود به ایسنا گفت: دوومیدانی رشته‌ای انفرادی است و خوشبختانه تمرین می‌کنیم اما با وجود شیوع کرونا شرایط خوب نیست. روند تمریناتمان بهم خورده و نسبت به قبل کمتر شده است. در واقع کرونا خیلی به ورزشکاران آسیب زده است.

او در مورد عملکرد خود در فصل مسابقات بیان کرد: قبل از مسابقات جایزه بزرگ در تهران و کنار مربی‌ام تمرین می‌کردم چون چند ماهی وضعیت کرونا سفید بود که رکورد هم زدم اما یک هفته بعد از جایزه بزرگ به کرونا مبتلا شدم، به همین دلیل در مسابقات باشگاهی عملکرد خوبی نداشتم. در قهرمانی باشگاه‌ها به دلیل ابتلا به کرونا شرکت نکردم  اما در مرحله دوم و سوم با اینکه ضعف بدنی ناشی از کرونا با من بود اما مسابقه دادم و رکورد ۶۹ متر را ثبت کردم و چهارم شدم.

این ورزشکار در مورد هدف خود برای رسیدن به المپیک گفت: آرزوی هر ورزشکاری راهیابی به المپیک است و همه برای آن می‌جنگند، من هم برای کسب ورودی تلاش می‌کنم و بیشتر به المپیک ۲۰۲۴ امیدوار هستم چون احتمال لغو المپیک ۲۰۲۰ به دلیل کرونا وجود دارد و از طرف دیگر کسب وردی ۸۵ متر در این شرایط سخت است.

رکوردار پرتاب نیزه جوانان در پاسخ به این سوال که آیا از شرایط تمرینی و اردویی مناسب برای کسب وردی المپیک برخوردار است؟ گفت: خوشبختانه دو سال است که عضو باشگاه پلیمر خلیج فارس هستم که ورزشکاران را همه جوره حمایت می‌کند، بنابراین می‌توان به کسب سهمیه امیدوار بود. از آقای حسین رحمتی، مدیرعامل باشگاه پلیمر و آقایان ایرج و سیاوش سپهوند تشکر می‌کنم که خیلی برای ورزشکاران زحمت کشیدند. همچنین از  آقای هادی سپهرزاد و صیامی هم تشکر می‌کنم.

او در مورد برنامه‌های خود برای مسابقات بردن مرزی بیان کرد: قصد داشتم در دو مسابقه شرکت کنم اما قهرمانی جوانان آسیا و جهان به دلیل کرونا لغو شد، بنابراین تا کرونا از بین نرود نمی‌توانم در مورد مسابقات برون مرزی برنامه‌ریزی دقیقی انجام بدهم. البته قرار است اگر اوضاع کرونا بهتر شود به تهران بروم و با مربی خود تمرین کنم.

فتحی گنجی در مورد وضعیت خوابگاه ورزشگاه آفتاب انقلاب هم گفت: وقتی در تهران تمرین می‌کنم، در خوابگاه آفتاب انقلاب می‌مانم که شرایطش خوب نیست و از نظر بهداشتی مشکل دارد. سوسک و همه چیز آنجا پیدا می‌شود و نیاز به تعمیر دارد اما به خاطر اهدافمان تحمل می‌کنیم.ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ