کدخبر :1467  ابوالفضل احمدی

خطیبی و حسینی بیشترین بازیکن را دارند؛

برترین‌های این هفته لیگ برتر در حالی انتخاب شدند که دو تیم به‌صورت مجزا دارای ۳ نماینده هستند.

رقابت‌های هفته پنجم لیگ برتر در حالی با انجام هفت مسابقه پیگیری شد که در دو مسابقه پیروزی‌های پُر گل و ارزشمندی برای آلومینیوم اراک و نفت مسجدسلیمان به دست آمد و به همین دلیل هر کدام از این دو تیم دارای سه بازیکن در جمع ۱۱ نفر برتر هفته هستند.

علاوه بر آلومینیوم و نفت مسجدسلیمان که برتری‌های ارزشمندی مقابل ماشین‌سازی و سپاهان به دست آوردند، دو بازیکن پیکان هم در جریان پیروزی این تیم برابر گل‌گهر نمایش درخشانی ارائه دادند و شهرخودرو با برد ذوب‌آهن و همچنین صنعت نفت و استقلال بخاطر عملکرد خوبی که داشتند، دارای یک بازیکن در تیم منتخب هفته پنجم لیگ برتر هستند که اسامی آنها را در زیر می‌خوانید:

* دروازه‌بان


محمد دریس(پیکان)


بعد از غیبت در اولین مسابقه پیکان و از دست دادن بازی مقابل تیم سابق، دریس رفته رفته به دنبال ایجاد اعتماد لازم از سوی کادرفنی این تیم است. بعد از کلین‌شیت در هفته گذشته مقابل استقلال، گلر بلندقامت پیکانی‌ها ۹۰ دقیقه پرماجرا را برابر گل‌گهر پشت سر گذاشت. عقب افتادن تیم امیر قلعه‌نویی در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی بازی با دو گل، حملات پردامنه گل‌گهری‌ها را در پی داشت و البته در کنار خوش‌شانسی که دو بار توپ به تیرک دروازه‌اش برخورد کرد، در چند صحنه نیز به خوبی برابر حملات حریف مقاومت کرد که اوج آن ضربه سر نیمه اول گادوین منشا و ضربه از محوطه ۶ قدم قدم توسط رنجبری بود که در نهایت موجب شد سه امتیاز طلایی نصیب پیکان و شاگردان مهدی تارتار شود.

* مدافعان


محمد طیبی(صنعت نفت)


بازیکن باتجربه صنعت نفت آبادان در روزی که تیمش با بدشانسی در آزادی برای دستیابی به گل تساوی به دردسر افتاده بود، در نهایت با گل خود طلایی‌پوشان را از شکست نجات داد. طیبی در خط دفاعی نفت آبادان به خوبی رهبری تیمش را برای اینکه مانع از موفقیت آبی‌ها در فاز تهاجمی شود و در بهترین فرصتی که به دست آورد نیز توانست تیمش را به گل تساوی برساند. مدافع باتجربه صنعت نفت در ادامه نیز با توجه به حملات استقلال برای دستیابی به پیروزی خانگی، در چند مرحله با قطع به موقع پاس‌های کلیدی حریف و موفقیت در نبردهای هوایی، مانع از این شد تا تیمش دست خالی آزادی را ترک کند.

مصطفی نائیج‌پور(نفت مسجدسلیمان)


شکست دادن سپاهان با نتیجه ۳ بر یک کار بزرگی برای نفت مسجدسلیمان بود؛ به‌خصوص اینکه سپاهان در آخرین بازی خارج از خانه‌اش تراکتور را در تبریز شکست داده بود. نفتی‌ها بعد از دریافت گل تساوی از سپاهان، موفق شدند یک بار دیگر از این تیم پیش بیافتند. در حالی که ۲۰ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود، سید مجتبی حسینی، سرمربی نفت مصطفی نائیج‌پور را به زمین بازی فرستاد تا در خط دفاعی تیمش را مستحکم‌تر کند. مدافع نفتی‌ها که طی هفته‌های اخیر جزو یاران ثابت تیمش در زمین بود، در این دیدار فیکس نبود اما برای اثبات ‌ای خود به حد کافی خوب بود تا در هفته آتی دلیلی برای نیمکت نشینی‌اش وجود نداشته باشد. مصطفی نائیج‌پور به خوبی توانست نفت را به هدفی که در ۲۰ دقیقه پایانی بازی داشت برساند، اما نه فقط با حضور موفق در دفاع بلکه با به ثمر رساندن گلی که به مانند تیر خلاص بر پیکر سپاهان نشانه رفت؛ تاثیری که ناییج‌پور در دقایق حضورش در میدان داشت به حدی بالا بود که او را تبدیل به یکی از بهترین‌های هفته کرد.

سید احمد موسوی(استقلال)


در غیاب وریا غفوری بزرگ‌ترین نگرانی برای هواداران استقلال، خلاء کاپیتان در سمت راست دفاعی بود، اما سید احمد موسوی موفق شد ۹۰ دقیقه بی‌نقص را در ترکیب آبی‌ها با شماره ۲۰ از خود به جا بگذارد. موسوی که در نیمه اول بیشتر در فاز دفاعی حضور داشت تا مانع از موفقیت فاز تهاجمی حریف شود، در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم با نفوذ موفق و جای‌گیری عالی اولین گل بازی را به نام خود کرد. موسوی در ادامه بازی نیز در شرایطی که حریف با ایجاد حملات چند جانبه به دنبال دستیابی به گل تساوی بود، با تکلی دیدنی مانع از باز شدن دروازه آبی‌ها شد تا با این نجات دروازه روز خوب خود در ترکیب استقلال را تکمیل کند، هر چند آبی‌ها در آزادی برای دستیابی به برد به بیش از گل موسوی و نجات دروازه او نیاز داشتند.

مجید عیدی(پیکان)


مدافع کناری پیکان در دیدار با صدرنشین لیگ یکی از خوب‌های تیمش بود. مجید عیدی با تکنیک مثال زدنی‌اش چندین بار در نبردهای تن به تن با بازیکنان حریف موفق عمل کرد و توانست توپ‌های متعددی را قطع کند و مانع از نفوذ گل‌گهری‌ها شود. عیدی با پاس‌های دقیق خود بازی کم‌نقصی را در جریان پیروزی ارزشمند پیکان به نمایش گذاشت و چندین بار نیز مهاجمان را با قدرت بازی‌سازی خود در موقعیت گلزنی قرار داد. عیدی که سال گذشته نیز در نفت مسجدسلیمان شاگرد مهدی تارتار بود حالا با پختگی بیشتر خودش را برای روزهای بهتر در لیگ بیستم آماده می‌کند.

* هافبک‌ها


محسن ربیع‌خواه(آلومینیوم اراک)


بدون تردید دوندگی و جنگندگی بالای هافبک دفاعی در ترکیب یک تیم می‌تواند کمک زیادی به برتری آنها در نبردهای مهم میانه زمین و جلوگیری از موقعیت‌سازی مقابلش داشته باشد که این کار را محسن ربیع‌خواه در دیدار مقابل ماشین‌سازی به بهترین شکل ممکن انجام داد. هافبک سابق پرسپولیس که لیگ بیستم را زیر نظر رسول خطیبی و با آلومینیوم آغاز کرده، طی هفته‌های اخیر نمایش کم‌نوسانی داشت ولی بهترین بازی خود را پس از دیدار با فولاد، برابر ماشین سازی ارائه داد و با نقش موثری که در میانه میدان داشت، کمک حال تیمش در برد ۴ گل بود.

سجاد جعفری(نفت مسجدسلیمان)


هافبک‌های دفاعی در ذهن اهالی فوتبال همواره بازیکنانی قدرتی و مستحکم هستند که با توجه به پست و وظایف‌شان نه نیازی به انجام کارهای ظریف و تکنیکی دارند و نه چنین انتظاری از آنها می‌رود. سجاد جعفری، هافبک دفاعی تیم نفت مسجدسلیمان اما در بازی هفته پنجم تیمش مقابل سپاهان، یک مثال نقض تمام عیار برای چنین تصوری بود. او علاوه بر انجام وظایفی که بر‌اساس پست بازی اش به او محول شده بود، صحنه‌ای را رقم زد که به یکی از مهم‌ترین اتفاقات هفته تبدیل شد. جعفری در دقیقه ۶۴ بازی و در حالی که حساب کار یک بر یک بود با استفاده به موقع از قدرت بدنی، تکنیک و سرعت خود فاصله‌ای چند ده متری را برای تک به تک شدن با دروازه بان سپاهان طی کرد و با زدن یک ضربه به موقع، موفق به ثبت یک گل تماشایی شد. زدن این گل در روزهایی که نام مارادونا در همه محافل به گوش می رسد، آن را بیش از پیش مورد توجه قرار داده و شیرینی‌اش برای هافبک نفتی‌ها را دو چندان و او را به یکی از ۱۱ بازیکن برتر هفته تبدیل کرد.

امین قاسمی‌نژاد(شهرخودرو)


در هفته اول لیگ برتر با دو گل و یک پاس گل، نقش اول را در پیروزی تیمش مقابل ماشین‌سازی ایفا کرد. بعد از سه هفته ناکامی در کسب برد، شهرخودرو بازهم با درخشش امین قاسمی‌نژاد بود که دومین پیروزی خود را در لیگ بیستم به دست آورد. قاسمی‌نژاد در این دیدار هر دو گل تیمش را وارد دروازه ذوب کرد تا شاگردان سید مهدی رحمتی با سه امتیاز اصفهان را ترک کنند. قاسمی‌نژاد که یکی از ستاره‌های تیمش در لیگ نوزدهم نیز بود، در فصل جدید هم توانسته کیفیت فصل گذشته را حفظ کند و تبدیل به مهره‌ای غیر قابل انکار در شهرخودرو شود. او در جریان بازی هم مجری بخش قابل توجهی از برنامه‌های تهاجمی تیمش به شمار می‌رود و با بهره‌گیری از تکنیک و قدرت حمل توپ بالای خود در دیدار با ذوب‌آهن به مانند اکثر بازی‌های شهرخودرو، چهره شاخص میانه میدان بود.


* مهاجمان


سعید باقرپسند(آلومینیوم اراک)


در روزی که آلومینیوم به دنبال کسب نخستین پیروزی خود در تاریخ لیگ برتر بود، سعید باقرپسند توانست یکی از بهترین‌های تیمش برابر ماشین‌سازی لقب بگیرد. این مهاجم بلندقامت پس از آنکه در دقیقه ۲۱ با شوت تماشای از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد، پایه‌گذار یک کرنر منجر به گل به سود تیم شد، اما اوج درخشش او در نیمه دوم اتفاق افتاد که دو گل روی ارسال سید مهدی حسینی اسماعیل شریفات با ضربه سر و شوت زمینی به ثمر رساند. البته باقرپسند می‌توانست در یک موقعیت تک به تک هت‌تریک کند که واکنش خوب رضایی این اجازه را به او نداد، اما در مجموع این مهاجم آلومینیوم که با نظر رسول خطیبی دوباره به ترکیب برگشته، توانست بازی خوبی برابر ماشین‌سازی ارائه کند.

حامد پاکدل(آلومینیوم اراک)

بازیکنان آلومینیوم و به ویژه مهاجمان این تیم پس از چهار مسابقه امیدوار بودند تا در دیدار دیروز مقابل ماشین‌سازی نخستین گل این باشگاه در تاریخ لیگ برتر را به سر من برساند که این کار را حامد پاکدل دوبار برابر سبزپوشان تبریز انجام داد. پاکدل که با اعتماد رسول خطیبی در خط حمله آلومینیوم قرار گرفته بود، توانست با دو ضربه سر در نیمه‌های اول دوم دو گل بزند تا در کنار دوندگی زیاد در خط حمله و موقعیت هایی که به وجود آورده بود به‌عنوان یکی از بهترین های زمین انتخاب شود


ساسان حسینی(نفت مسجدسلیمان)


وقتی به‌عنوان بازیکن تستی از تیم سقوط کرده پارس جنوبی به تمرین نفت مسجدسلیمان رفت، شاید کمتر کسی تصور اینکه در همین هفته‌های ابتدایی به بازیکنی تاثیرگذار و مورد اعتماد برای کادرفنی طلایی‌پوشان تبدیل شود را نداشت، اما ساسان حسینی توانست خیلی زود پاسخ اعتماد کادرفنی را بدهد. او در بازی برابر سپاهان مدعی در ابتدا گل اول بازی را با پرشی بلند و ضربه سر دور از دستان نیازمند به نام خود کرد و در ادامه بازی نیز با حفظ توپ مناسبی که در زمین نامناسب و گل‌آلود استادیوم شهید بهنام محمدی داشت، شرایط را به سود تیم خود کرد و یکی از بازیکنان موفق این بازی در تقابل با تیم مدعی این فصل لقب گرفت.ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ