کدخبر :997  ابوالفضل احمدی

تمجید رسانه های بلژیک از ستاره ایرانی

هت تریک مقابل زولت وارگم در بازی های هفته بیست و پنجم ژوپیرلیگ یک بار دیگر رویایی رسیدن به پلی آف را برای طرفداران "زبرا"زنده کرد.

رقابت های ژوپیرلیگ در حالی هفته بیست و پنجم خود را پیگیری کرد که شارلروا با در اختیار داشتن دو ستاره ایرانی شبی رویایی را در استادوپایس تجربه کرد تا طرفدارانش با رویای رسیدن به پلی آف کسب سهمیه اروپایی شب را به صبح برسانند. هت تریک کاوه رضایی باعث شد تا"زبرا" مقابل دیدگان نزدیک به 20 هزار نفر از طرفدارانش بار دیگر به جمع چهار تیم برتر بازگشته با روحیه بالا آماده جدال تکراری با میشلن شود.


درخشش کاوه رضایی به قدری چشمگیر بود که در آنالیزهای صورت گرفته از بازی های دیشب ژوپیرلیگ کارشناسان میانگین نمره 9 از 10 را برای ستاره ایرانی در نظر گرفته و بسیاری او را ستاره اول هفته بیست و پنجم ژوییرلیگ لقب بدهند. رساندن آمار گلزنی ها به عدد 11 آن هم در هجدهمین بازی که با پیراهن شارلروا در این فصل برتن کرده است باعث شد تا کاوه ایرانی به جایگاه چهارم برترین گلزنان صعود و تنها چهار گل با رسیدن به آقای گلی فاصله داشته باشد.

سایت sudinfo بلژیک در تحلیل های بعد از بازی شارلروا با زولت وارگم نوشت:« برای هر مربی داشتن مهاجمی مثل کاوه رضایی یک آرزوی بزرگ است. مهاجم ایرانی با سر گل زد، با پا گل زد و از همه مهم تر در تفکرات تاکتیکی کادر فنی ذوب شد تا شارلروا به دوازدهمین برد این فصل خود رسیده با روحیه بالا برای جدال تکراری با میشلن آماده شود. کاوه با هت تریک خود خط و نشان محکمی برای حریف کشید تا سه شنبه شب با ترس و لرز در فکر مهار او باشد».


در صورتی که شاگردان کریم بالحسین بتوانند از بازی عقب افتاده با میشلن که به خاطر مه غلیظ دو هفته قبل در حالی که 1-0 به سود شارلروا بود اما با سوت داور متوقف شد، سه امتیاز دیگر دشت کنند مسیرشان برای رسیدن به پلی آف نهایی ژوپیرلیگ برای قهرمانی و کسب سهمیه های اروپایی بین شش تیم اول افزایش خواهد یافت، نکته ای که سرمربی فرانسوی الاصل نیز به آن اشاره و مدعی شد هدف اول او و شاگردانش قدم به قدم رسیدن به رویایی است که از ابتدای فصل برای آن برنامه ریزی شده بود.

به این ترتیب کاوه رضایی با هت تریک دیدنی برای شارلروا ستاره اول هفته ژوپیرلیگ خواهد بود ضمن این که او با این عملکرد یک بار دیگر به بروژی ها ثابت کرد در قبال از دست دادن او اشتباه بزرگی مرتکب شدند چون جانشین سنگالی کاوه در صدرنشین بلژیک یعنی اوکه ریکه حالا با تعداد بازی بیشتر و دو گل کمتر در جدول برترین گلزنان چند پله ای از ستاره ایرانی عقب افتاد تا هزینه 7.5 میلیون یورویی برای خرید او از فوتبال ایتالیا هم زیر سئوال برود.

 


 شارلروا با کاوه ایرانی در رویای پلی آف ژوپیرلیگ
 

جدول برترین گلزنان ژوپیرلیگ
کاوه رضایی با رسیدن به عدد 11 حالا تنها 4 گل با امبوکانی ستاره گلزن رویال آنتورپ هم تیمی سال آینده علیرضا بیرانوند در صدر جدول فاصله دارد، تعداد گلی که در بازی عقب افتاده با میشلن در سه شنبه شب هفته جای می تواند کمتر شود.ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ
4485