کدخبر :1036  ابوالفضل احمدی

روزهای متفاوت تیبو کورتوا؛

همین چند ماه پیش بود که تیبو کورتوا مورد آماج تند حملات قرار گرفته بود.

یکی از ویژگی های مهم و مثبت زین الدین زیدان، بازیابی بازیکنانی است که در دوران افت به سر می برند. فصل گذشته همه چیز برای رئال مادرید به بدترین شکل ممکن پیش رفت و بازیکنان بزرگ این تیم از جمله لوکا مودریچ، ایسکو، تونی کروس و بسیاری دیگر دچار تنزل شدیدی شده بودند، اما حالا همه آنها در شرایط بسیار خوبی به سر می برند.

اما این روند در مورد تیبو کورتوا به شکل متفاوتی برای او پیش رفت. فصل برای او بسیار بد آغاز شد و در ماه های ابتدایی بسیاری به زیدان به دلیل صدور مجوز جدایی کیلور ناواس خرده گرفتند. حتی تیبو کورتوا در استادیوم خانگی رئال مادرید هو شد و اخبار فراوانی در مورد احتمال جدایی او در پایان فصل شنیده می شد. اما حالا این دروازه بان بلژیکی تبدیل به یکی از ارکان انکارناپذیر موفقیت های اخیر لوس بلانکوس شده است.

 

از زمان گل دقیقه دوم ویلیان ژوزه برای رئال سوسیداد در برنابئو در 23 نوامبر (2019)، تیبو کورتوا موفق به مهار 25 ضربه از 28 ضربه نواخته شده به سمت دروازه اش شده و عملکرد فوق العاده ای ارائه داده است. رئال مادرید در این فصل بهترین عملکردی دفاعی در سال های اخیر را به ثبت رسانده و تیبو کورتوا در این میان نقش مهمی را ایفا کرده است.

 

درصد مهارت ضربه دروازه بان بلژیکی در 27 بازی در تمامی رقابت ها 76.32 درصد بوده و تیبو کورتوا در 20 بازی لیگ با 78،43 درصد مهار، نقش مهمی در صدرنشینی تیمش در لالیگا داشته است. این دروازه بان 27 ساله تا اینجای فصل موفق به ثبت 14 کلین شیت شده است؛ 11 بازی در لالیگا، دو دیدار در لیگ قهرمانان اروپا و یکی دیدار فینال سوپر جام در عربستان.

پاداش این عملکرد درخشان، کسب جایزه بهترین بازیکن ماه لالیگا بود. تیبو کورتوا در ماه ژانویه عنوان بهترین بازیکن ماه را به خود اختصاص داد تا اینگونه ارزش هایش برای رئال مادرید را به اثبات برساند. تا همین چند ماه پیش همه در حال بررسی نام گزینه های جدید برای تقویت دروازه رئال مادرید برای فصل بعد بوده و تفاوت نتیجه گیری رئال و بارسلونا را تفاوت در درون دروازه می دانستند. اما حالا تیبو کورتوا تبدیل به یکی از ارزشمندترین مهره های رئال مادرید شده و با این روند تا مدت ها جایگاه ثابتی در ترکیب تیمش خواهد داشت.

ورزش سه/ارسال نظر:
در حال پاسخ به: انصراف از پاسخ